cab-amsc-1

Què som

Abans de res anem a parlar una mica de nosaltres, som un grup d'homes i dones separats,  divorciats o vidus que hem decidit agrupar-nos amb la finalitat de posar solució als nostres problemes, actualment formem un grup d'unes 250 persones, i al llarg dels quasi 40 anys d'existència hem anat creixent poc a poc en experiencia i adonant-nos de que, apart d'associar-nos, el que havíem de fer era mantenir la nostra ment ocupada amb la finalitat de no pensar en aquelles qüestions i problemes relacionats amb la nostra separació, és per això que vàrem començar a crear una sèrie d'activitats, i així cadascú de nosaltres trovaba un espai on encaixar, d'aquesta forma vam començar a descubrir que molts érem capaços de fer coses que ni imaginàvem que podríem fer algun dia, com per exemple: fer teatre, pintar, o cantar en una coral.

Actualment tenim un nombrós nombre d'activitats, per a tots els gustos: classes d'anglès, català, pintura a l'oli, teatre, coral, grups de tertulies, conferencies, sevillanes, sardanes, dansa catalana, classes de ball, country, discoteca, excursions, bingo, café teatre, varietes, menjars de germanor, cine forum, karaoke, i també disposem d'assessoria Psicológica i Jurídica.

La nostra entitat està exercint una funció social, des del dia de la seva creació i sense ànim de lucre, complint tots els requisits establerts per la Generalitat de Catalunya per a aquest tipus d'associacions, el nostre àmbit d'influència engloba tot Catalunya.

Un cop presentats y havent explicat qui som, plantegem el motiu d'aquesta Web, que no es altre que el de que ens coneguis i, si et troves a la nostra mateixa situació, t'incorporis a la nostra entitat, però si no és així, t'agrairíem que fessis arribar aquesta informació a aquella persona a la qual tu creguis que li pot ser útil.

 
Programació d'activitats del mes
Calendari d'activitats del mes en cursmano
logo-blog facebook-logo logo-youtube twitter

Uso de cookies

Utilizamos cookies para mejorar nuestro sitio web y su experiencia de uso. Las cookies utilizadas para el funcionamiento esencial del sitio ya se han establecido.Para saber que tipo de cookies utilizamos y como eliminarlas, ver el siguiente enlace.


Acepto las cookies de este sitio.